Skip to main content

W październiku miał premierę stworzony na nasze zlecenie raport, który dotyczy rynku mieszkaniowego nad Wisłą. Pierwsza edycja badania „Nie ma jak w domu, czyli jak mieszkają Polacy” analizuje m.in. jakie mamy wymagania wobec własnego „M”, czego nam brakuje w obecnym miejscu zamieszkania oraz dlaczego decydujemy się na zakup mieszkania. 

Raport zagląda także do wnętrza naszych czterech ścian i analizuje pod tym kątem aktualną sytuację mieszkaniową. Wyłania się z niego uśredniony obraz własnego lokum o powierzchni około 50 mkw., posiadającego trzy pokoje i będącego w dobrym stanie. W podsumowaniu nie brakuje także zaskoczeń jak np. tego, że tylko 27% Polaków jest zadowolonych z własnego lokum. Badanie komentuje Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży mieszkań w Echo Investment.

 

Wyniki prezentowane w raporcie „Nie ma jak w domu, czyli jak mieszkają Polacy” pochodzą z badania opinii zrealizowanego na zlecenie Echo Investment przez Panel Badawczy Ariadna na próbie 1085 Polaków. Kwoty zostały dobrane według reprezentacji w populacji Polaków w wieku 18 lat i więcej dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.