Skip to main content

Rozpoczęliśmy sprzedaż II etapu inwestycji powstającej w okolicy uzdrowiska Mateczny-Zdrój. Tym razem na przyszłych lokatorów czeka 100 komfortowych mieszkań o zróżnicowanych układach i metrażach. Powstaną one w zasięgu 15-minutowej wyprawy rowerem do tak urokliwych miejsc jak Park Bednarskiego, dolina Wilgi z Parkiem Rzecznym Wilga czy Zakrzówek, na którym w przyszłym roku planowane jest otwarcie nowego kąpieliska.

Budowa pojedynczego budynku o zróżnicowanej bryle i szklanych balustradach już ruszyła, a klucze do lokali z II etapu inwestycji zostaną przekazane nabywcom w III kwartale 2024 roku.

Nowocześnie, kameralnie i zielono

ZAM, czy inaczej ZAMieszkaj za Matecznym, to osiedle łączące uroki mieszkania w zielonej okolicy z zaletami lokalizacji w centrum miasta. Malownicze sąsiedztwo krakowskiej inwestycji można podziwiać np. w trakcie rodzinnych spacerów czy wypraw rowerowych. W zasięgu kilkuminutowej wycieczki jednośladem znajdują się m.in. Bulwary Wiślane, Park Zdrojowy Mateczny z pijalnią wód, a także Kopiec Krakusa. Drugi etap jest zarazem finalnym w krakowskim projekcie Echo Investment, a o jego szczegółach opowiada Tomasz Skałbania, dyrektor budowy osiedla ZAM.

 

 

Podgórze charakteryzuje się bardzo dobrym połączeniem z innymi częściami miasta, bliskością terenów zielonych oraz szeroką ofertą handlowo-usługową. Wszystko to sprawia, że okolice Ronda Matecznego są postrzegane przez poszukujących mieszkania, jako jedna z najatrakcyjniejszych lokalizacji w Krakowie. W dodatku jest to dzielnica o dość zwartej zabudowie, więc podaż nowych lokali jest tutaj mocno ograniczona i nie zaspokaja popytu.

Najnowszy etap z dodatkowym zabezpieczeniem

Kupujący mieszkania w drugim etapie projektu ZAM zyskują dodatkową ochronę ponieważ inwestycja podlega pod zapisy znowelizowanej ustawy deweloperskiej. Obejmuje ona nieruchomości, których sprzedaż rozpoczęła się po 1 lipca 2022 roku. Wśród korzyści, które oferuje nowelizacja są m.in. wpłaty za mieszkanie po fizycznym zakończeniu danego etapu robót oraz nowe zasady odbioru lokalu i zgłaszania wad. Więcej informacji na ten temat można uzyskać w prospekcie informacyjnym.

 

Inteligentne mieszkania dla każdego

Finalnie na osiedlu ZAM powstanie łącznie 215 mieszkań, a każde z nich będzie posiadać balkon, taras lub ogródek oraz zostanie bezpłatnie wyposażone w Echo Smart – podstawową wersję systemu zarządzania inteligentnym mieszkaniem. Za pomocą aplikacji mobilnej lub komendy głosowej, mieszkańcy dopasują światła do aktualnego nastroju, zdalnie ustawią temperaturę czy połączą urządzenia domowe w optymalny dla siebie sposób.

Echo Investment buduje w Krakowie od ponad 20 lat. Deweloper zrealizował w małopolskiej stolicy blisko 20 inwestycji, z czego aż 14 stanowiły osiedla mieszkaniowe i apartamentowce m.in. Dom pod Wilgą, Apartamenty Go czy Kościuszki Apartments. Obecnie – oprócz ZAM – spółka Echo Investment realizuje na Podgórzu Duchackim projekt Bonarka Living, a także osiedle KRK stawiane w sercu krakowskich Bronowic.

Szczegóły inwestycji: https://echo-zam.pl/