Skip to main content

Okolica, która łączy zacisze zielonych terenów pobliskiego rezerwatu przyrody, z urokliwymi przestrzeniami do rekreacji, ale także bogatą ofertą handlowo-usługową. A w sercu tego obszaru powstaje osiedle Bonarka Living od Echo Investment. Położone w sąsiedztwie najważniejszych tras komunikacyjnych zapewniających sprawny dojazd w różne części Krakowa i wyjazd na autostradę A4, kilka minut jazdy Szybką Koleją Aglomeracyjną od Dworca Głównego oraz w sąsiedztwie potężnego centrum handlowego i biznesowego zagłębia z blisko 250 tys. mkw. powierzchni biurowej jawi się jako perfekcyjna lokalizacja do życia, odpoczynku czy spędzania wolnego czasu.

Przy listopadowej inflacji na poziomie 17,4% i zaciągniętym hamulcu na rynku kredytów hipotecznych kupno mieszkania objawia się na dłuższą metę jako pewna i sprawdzona forma inwestowania. Ulokowanie posiadanych pieniędzy w nieruchomości jest po prostu zabezpieczeniem kapitału przed szalejącą drożyzną, a inwestorzy długoterminowi nadal mogą liczyć na wzrost cen mieszkań wyższy niż inflacja, a ponadto na wynajmie w Krakowie można zarobić przez rok sumę odpowiadającą kilku procentom wartości zakupionego lokalu. Sprzyja temu charakter małopolskiej stolicy jako miasta akademickiego oraz przyciągającego biznes stale poszukujący wykwalifikowanych pracowników. Decydując się na zakup własnego M nabywca stawia na bezpieczeństwo ponieważ transakcja mieszkaniowa obarczona jest stosunkowo niewielkim ryzykiem w stosunku do innych aktywów, a patrząc w szerszej perspektywie widać wyraźnie, że wartość nowych mieszkań tylko rośnie. Tym bardziej jeśli za inwestycją stoi sprawdzony deweloper – a takim jest firma Echo Investment z jej 26-letnim doświadczeniem na rynku. Jako spółka giełdowa jej finanse są transparentne, a model biznesowy zakłada m.in. stałą cenę zakupionego mieszkania potwierdzoną notarialnie, a także gwarancję przekazania zakupionego lokalu w ustalonym terminie i standardzie.

Osiedle Bonarka Living to przedsięwzięcie oferujące niemal wszystko na wyciągnięcie ręki. Obecnie trwa realizacja drugiego etapu, w którym stawiane są budynki C oraz D. W ich wnętrzach deweloper proponuje mieszkania o rozkładach od kawalerek po pięciopokojowe i z atrakcyjnymi metrażami od około 30 do ponad 103 mkw. W przestrzeniach pomiędzy budynkami nie zabraknie stref do odpoczynku oraz rekreacji z alejkami, ławkami, kreatywną strefą dla najmłodszych służącą do zabaw plenerowych oraz drabinkami do fitnessu i ławeczek gimnastycznych. Na terenie osiedla deweloper zaplanował także pakiet udogodnień w ramach Echo Life Services. Oznacza to, że części wspólne realizowanych budynków zostaną wyposażone w technologie, umożliwiające bezdotykowe zwolnienie zamka drzwi wejściowych czy wezwanie windy, która zawiezie mieszkańca na właściwe piętro. Aby skorzystać z udogodnień o charakterze „smart” wystarczy podejść ze smartfonem w pobliże czujnika, a technologia wykona już całą resztę. Wpisuje się to w oczekiwania nabywców mieszkań, które poznaliśmy dzięki lekturze raportu przygotowanego na zlecenie marki Echo Investment. W badaniu „Nie ma jak w domu, czyli jak mieszkają Polacy” można przeczytać, że 38% pytanych zgodziłoby się zainwestować  dodatkowe środki finansowe, aby otrzymać na wyposażeniu lokalu dodatkową nowoczesną technologię. Na pierwszym miejscu wskazano powiadomienie w razie zalania lub dymu (47% ankietowanych), a następnie wymieniano czujnik ruchu sterujący światłem (32%), obraz z kamery przed wejściem do klatki na ekranie smartfona (30%) oraz obraz z kamery z mieszkania na ekranie smartfona i ustawianie temperatury za pomocą smartfona lub komendy głosowej (po 29%).

Co jest ważne przy zakupie nowego mieszkania? Analizując wspomniany już raport okazuje się, że  mieszkańcy drugiego co do wielkości pod względem ludności polskiego miasta przy zakupie lokum na pierwszym miejscu postawiliby kwestię dobrego dojazdu i komunikacji miejskiej (59%), ale niemal równie ważna jest dla nich bliskość terenów zielonych i rekreacyjnych (50%). W dalszej kolejności ankietowani wskazali na bliskość punktów usługowych, gastronomicznych i handlowych (30%). To oczekiwania, które idealnie wpisują się w projekt Bonarka Living. Jego położenie w sąsiedztwie najważniejszych tras komunikacyjnych umożliwia sprawny przejazd zarówno transportem publicznym, jak i prywatnym. W pobliżu znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe, stacja szybkiej kolei aglomeracyjnej, węzły komunikacyjne i rozbudowana sieć dróg. Po sąsiedzku funkcjonuje potężne centrum handlowe Bonarka z bogatą ofertą sklepów, usług i restauracji, a pobliski rezerwat przyrody Bonarka, Kopiec Krakusa oraz Park Bednarskiego gwarantują przestrzeń do niebanalnego spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. 

Firma Echo Investment na koniec roku przygotowała na osiedlu Bonarka Living pulę mieszkań z atrakcyjnymi rabatami, a przy okazji dorzuca bony na wycieczki z biurem podróży Rainbow Tours lub na zakupy w sieci elektromarketów RTV Euro AGD. Ich wartość waha się od 5 tys. do 12,5 tys. złotych – w zależności od  wielkości zakupionego lokum. Warto wykorzystać ostatnie tygodnie roku i podjąć decyzję na „tak”. Zakup mieszkania to polisa na trudne czasy, pomyślna przyszłość dla naszych dzieci oraz potencjał do budowania finansowego zabezpieczenia na czas emerytury.

Poznaj aktualne promocje: https://echo-osiedlebonarka.pl/mieszkania/