Skip to main content

Na przełomie lutego i marca 2022 roku, Echo Investment sprzedało w Krakowie ponad 140 mieszkań, czyli ponad dwukrotnie więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej. Na ten wynik składają się przede wszystkim lokale zakupione w projekcie Osiedle Bonarka Living II. Klienci doceniają to osiedle głównie za lokalizację (96% wskazań), całkowity koszt mieszkania (71%) oraz zagospodarowanie terenu i dodatkowe przestrzenie (po 57%). Dla 39% nabywców decydująca przy zakupie okazała się marka dewelopera – wynika z danych Echo Investment[1]

Ten wzrost sprzedaży oraz wysoki poziom zaufania do naszej marki, to efekt ponad 20  lat konsekwentnego budowania wiarygodności i pozycji Echo na  krakowskim  rynku. W tym czasie zrealizowaliśmy tutaj 24 projekty o łącznej powierzchni ponad 180 tys. mkw., z czego aż 16 stanowiły inwestycje mieszkaniowe. W zeszłym roku oddaliśmy do użytkowania pierwsze etapy osiedli KRK oraz Bonarka Living. Dobrze znane mieszkańcom Krakowa są także takie projekty mieszkaniowe, jak Apartamenty Go, Kościuszki Apartments i Dom pod Wilgą, Hotele Ibis i Novotel czy kompleks biurowy O3. W tej chwili jesteśmy w trakcie realizacji m.in. biurowca Brain Park oraz 3 inwestycji mieszkaniowych: KRK II, ZAM I i Bonarka Living II – mówi Dawid Wrona z Echo Investment.

Dlaczego klienci wybierają Bonarkę?

Zdaniem aż 96% klientów Echo, którzy kupili mieszkanie na Bonarce Living, najważniejszym atutem osiedla jest jego lokalizacja. Inwestycja ta powstaje w dynamicznie rozwijającej się części miasta, w pobliżu centrum biznesowego i galerii handlowej. W ten sposób Bonarka zyskała cechy samowystarczalnej okolicy z setkami punktów usługowo-handlowych, kinem, przychodnią medyczną, przedszkolem, klubem fitness oraz tysiącami miejsc pracy. Położenie osiedla w sąsiedztwie najważniejszych tras komunikacyjnych umożliwia sprawny dojazd do centrum Krakowa zarówno transportem publicznym, jak i prywatnym. W pobliżu znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe, stacja szybkiej kolei aglomeracyjnej i rozbudowana sieć dróg. Niewielką odległość do centrum można  pokonać nową ścieżką rowerową w niecały kwadrans, a komunikacją miejską w około 10 minut. Aż 71% klientów, jako czynnik decydujący o zakupie, wymieniło całkowitą cenę mieszkania, która jest bardzo atrakcyjna jak na tę lokalizację.

Udogodnienia na terenie osiedla

Po 57% głosów nabywców otrzymały zagospodarowanie terenu i dostępność dodatkowych przestrzeni, do czego Echo przykłada zawsze dużą uwagę. W ramach pakietu udogodnień Echo Life Services części wspólne budynków wyposażone będą w technologie, umożliwiające bezdotykowe zwolnienie zamka drzwi wejściowych czy wezwanie windy, która zawiezie mieszkańca na właściwe piętro. W tym celu wystarczy podejść w pobliże czujnika ze smartfonem w kieszeni. Na terenie osiedla Bonarka Living mieszkańcy będą mogli korzystać także z Paczkomatu, ładowarek do samochodów elektrycznych, miejsc parkingowych dla car sharingu, stojaków na rowery czy podziemnego garażu. Nie zabraknie również terenów wspólnych, takich jak place zabaw dla dzieci czy skwery, będące miejscem wypoczynku z dala od miejskiego pośpiechu.

Inteligentne mieszkania

Pierwszy etap osiedla Bonarka Living oferował 143 komfortowe lokale, które zostały już przekazane klientom. Aktualnie trwa sprzedaż drugiego etapu składającego się z 2 budynków, łącznie z 330 mieszkaniami o zróżnicowanych metrażach od 30 do 104 mkw. Wszystkie lokale zapewnione będą miały balkony lub ogródki. W każdym mieszkaniu deweloper bezpłatnie zainstaluje podstawową wersję Echo Smart – systemu do zarządzania inteligentnym domem. W pełni rozwinięty zestaw umożliwia m.in. sterowanie oświetleniem, kontrolę temperatury, a także zarządzanie roletami, zamkami czy alarmem. Sterowanie odbywa się za pomocą komend głosowych lub z poziomu aplikacji na telefonie. Więcej informacji: echo-osiedlebonarka.pl

[1] Opinie klientów Echo Investment zebrane na podstawie ankiet NPS. Pytania wielokrotnego wyboru