Skip to main content

Był betonowy parking i centrum handlowe – teraz powstaje ekologiczne osiedle zaprojektowane zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju miasta Łodzi. Rozpoczęliśmy przekazywanie mieszkań z premierowego etapu inwestycji realizowanej przy ulicy Widzewskiej 22. Proces ten potrwa kilka tygodni, a na nabywców czekają ostatnie lokale.

Podczas odbiorów klienci otrzymują od nas specjalny zestaw, na który składają się nie tylko klucze, piloty do garażu czy kody do domofonu, ale też np.: główne informacje dotyczące inwestycji czyli ważne kontakty, opłaty administracyjne czy ściągawka na temat możliwości skorzystania z naszych pakietów wykończeniowych. Ponadto jest też kilka prezentów jak m.in. nasza firmowa torba czy zestaw z winem i kieliszkami.

W fazie numer jeden przygotowaliśmy 168 mieszkań o metrażach od 27 do 82 mkw. Każde z nich posiada balkon, loggię lub taras, a w cenie klienci otrzymują pakiet startowy Echo Smart, czyli bezprzewodowy system zarządzania mieszkaniem. Dzięki niemu głosowo lub zdalnie przy pomocy smartfona, można m.in. sterować oświetleniem, regulować temperaturę, wyłączać urządzenia elektryczne czy odblokowywać zamek drzwi wejściowych. Zielone ciepło do mieszkań z lokalnej elektrociepłowni dostarczy firma Veolia, która jest naszym partnerem w łódzkim projekcie. Producent i dostawca ciepła systemowego wyposaża również inwestycję w nowoczesne, ekologiczne rozwiązania instalując np. panele fotowoltaiczne oraz ładowarki do aut elektrycznych. Wytworzona przez Veolię energia będzie też wykorzystana do zasilania części wspólnych np. wind, urządzeń wentylacji i klimatyzacji. Budynek z pierwszego etapu powstawał od połowy 2021 roku.

Wiosną na terenie osiedla Zenit uruchomimy stację Echo Share. Punkt o elektromobilnym charakterze zapewni mieszkańcom dostęp do własnej floty elektrycznych rowerów, hulajnóg i aut ładowanych dzięki ekologicznej infrastrukturze zasilanej energią słoneczną. Osiedlowy punkt mobilności Echo Share to wydzielona przestrzeń, z której ekopojazdy będą mogli wynająć tylko mieszkańcy Zenitu. Korzystając z bezpłatnej aplikacji będzie można sprawdzić dostępność, zarezerwować wybrany model i dokonać płatności. Aplikacja umożliwi również sprawdzenie zasięgu pojazdów i poziomu ich naładowania.