Skip to main content

Położenie, udogodnienia oraz inwestycje – to magnesy przyciągające na Ursynów poszukujących nowych mieszkań. Tuż przy stacji Metro Kabaty wyrasta projekt od Echo Investment. W miejscu dawnej hali sieci handlowej Tesco powstaje 288 apartamentów z rozkładem od jedno- do czteropokojowych, a na placu budowy działa każdego dnia około 160 osób.

Ekipy budowlane niedawno zakończyły zabetonowywanie pierwszego stropodachu na klatce A, trwają natomiast roboty murowe i żelbetowe. W listopadzie rozpoczęły się także działania związane ze stropem nad planowaną halą garażową. O aktualnych postępach w realizacji informuje Michał Ochocki, dyrektor budowy Apartamentów Rytm na Kabatach. W tym roku chcemy zakończyć wszystkie prace żelbetowe z kolei prace murowe potrwają do lutego. Ponadto niedawno rozpoczęliśmy montaż stolarki okiennej. Ostatnie tygodnie tego roku to także początek robót instalacyjnych wewnątrz budynku, a więc m.in. elektryka, woda, kanalizacja i centralne ogrzewanie. W okolicach świąt Bożego Narodzenia chcemy też zamknąć działania konstrukcyjne i zawiesić tradycyjną wiechę. Część mieszkaniowa projektu przy Lesie Kabackim ma być gotowa w ostatnim kwartale przyszłego roku.

Na terenie inwestycji nie zabraknie ogrodu linearnego, strefy sąsiedzkiej w postaci m.in. wspólnego tarasu na dachu oraz licznych innowacyjnych udogodnień w lokalach, budynkach i ich otoczeniu. Apartamentowiec zostanie zrealizowany w ramach jednego etapu. A co można zrobić po odebraniu kluczy do mieszkań? Najłatwiej odpowiedzieć, że zamieszkać zaledwie dwie minuty pieszo od stacji Metro Kabaty oraz pętli autobusowej, a także tuż przy Lesie Kabackim. W obecnych czasach, w których portfelem wielu Polaków rządzi szalejąca inflacja, warto rozważyć jednak możliwość potraktowania mieszkania jako inwestycji. Projekt segmentu premium jakim są Apartamenty Rytm na Kabatach daje szeroką możliwość zarabiania na wynajmie. Atrakcyjne części wspólne – taras na dachu, strefa do gimnastyki, podwieszane ławki oraz Paczkomat – a do tego atrakcyjna lokalizacja m.in. niedaleko takich uczelni jak SGGW oraz Akademia Finansów i Biznesu Vistula otwierają pole do zainteresowania mieszkaniami młodych ludzi zdobywających w stolicy wykształcenie wyższe. Odbiorcami mogą być jednak także lokatorzy nastawieni na aktywne spędzanie czasu wolnego i stawiający pierwsze kroki na drodze kariery zawodowej.

Według kalkulacji Echo Investment opierających się na obecnych realiach rynkowych zysk z mieszkania o powierzchni 45,15 mkw. może wynosić około 45 tys. zł rok po roku. Inwestując w nieruchomości nabywca zyskuje podwójnie. Po pierwsze otrzymuje przychody z czynszu za najem, czyli w przypadku naszej inwestycji jest to nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych w skali roku. Po drugie, z każdym rokiem nabywca obserwuje systematyczny wzrost wartości kupionego mieszkania. Apartamenty Rytm na Kabatach to wyjątkowy projekt w bardzo dobrej lokalizacji z rozwiniętą infrastrukturą i komunikacją przy samej stacji Metro Kabaty oraz licznymi terenami rekreacyjnymi na wyciągnięcie ręki. Stanowi to wartość dodaną dla mieszkań oraz całej inwestycji. To po prostu Rytm zysków, a co za tym idzie dobrze zainwestowane pieniądze –  podkreśla Anna Pyłko, kierownik sprzedaży w Echo Investment.

Dzielnica plasuje się na piątym miejscu w Warszawie pod względem podaży mieszkań na wynajem. Z wynikiem 6% wyższy wskaźnik mają tylko: Mokotów (20%), Śródmieście (17%), Wola (14%), a także Praga-Południe (7%). Dane pochodzące z raportu Rentier.io „Badanie rynku najmu w Warszawie, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów Ursynowa i Kabat” zbierano od początku 2021 roku do lipca 2022. Położenie w sąsiedztwie Lasu Kabackiego gwarantuje przestrzeń do relaksu, spacerów czy uprawiania wszelkich aktywności. Przecinająca dzielnice pierwsza linia metra, zapewnia szybki dojazd do centrum i możliwość dalszej podróży nie tylko po Warszawie. Suma powyższych korzyści sprawia, że nie brakuje chętnych do czasowego zamieszkania na Ursynowie oraz osób, które mieszkania – oczywiście za odpowiednią kwotę – chętnie do tego celu użyczają. Według danych zebranych na zlecenie Echo Investment 12% mieszkańców stolicy kupiłoby lokum w celu inwestycyjnym. I pomimo tego, że raport „Nie ma jak w domu, czyli jak mieszkają Polacy” wskazuje, że 70% warszawiaków ma własne M, a 13% mieszka w zabudowie komunalnej to nadal pozostaje spora grupa osób nastawionych na wynajem przestrzeni do zamieszkania np. w trakcie studiów.

Pomimo czasu wszechobecnego kryzysu inwestycje typu premium  nie tracą na wartości, ale wręcz przeciwnie – zyskują. Wpływa na to m.in. ich bogate wyposażenie, zrównoważony charakter osiedli oraz zarządzanie mieszkaniem poprzez systemy smart. Powiadomienie w razie zalania lub dymu, czujnik ruchu sterujący światłem, obraz z kamery z mieszkania na ekranie smartfona i ustawianie temperatury za pomocą aplikacji lub komendy głosowej – kto z nas nie chciałby dysponować takim arsenałem udogodnień, które budują wartość lokalu zapewniając komfort oraz bezpieczeństwo? Potwierdzeniem tezy jest raport  Echo Investment. Badanie „Nie ma jak w domu, czyli jak mieszkają Polacy” wskazuje, że 38% pytanych zgodziłoby się zainwestować ekstra środki finansowe, aby otrzymać na wyposażeniu lokalu dodatkową nowoczesną technologię.

Więcej o inwestycji: https://echo-rytm.pl/