Skip to main content

Na krakowskim Podgórzu powstaje pierwsza w Polsce inwestycja mieszkaniowa, która zaoferuje wspólną przestrzeń coworkingową na dachu budynku. Przyszli mieszkańcy ZAM Apartments będą mieli do dyspozycji ogólnodostępny, zielony taras na dachu budynku z przestrzenią nie tylko do wypoczynku i spotkań sąsiedzkich, ale także do pracy.

Udogodnienia w postaci modułowych mebli czy dostępu do prądu zapewnią komfort pracy na świeżym powietrzu, a jednocześnie pozwolą wykonywać obowiązki zawodowe „z domu” nie ograniczając się do własnego mieszkania. W kameralnym budynku znajdzie się także kilkadziesiąt miejsc dla rowerów oraz ładowarka do aut elektrycznych.  Preferencje mieszkaniowe jeszcze nigdy tak bardzo nie były związane z życiem zawodowym. Nie chcemy tylko mieszkać bliżej naszego miejsca pracy, ale część naszego „domu” przeznaczyć na to miejsce. W ten sposób nie tracimy czasu w korkach i mamy więcej chwil dla rodziny, przyjaciół czy swoich pasji. Z raportu Echo Investment „Nie ma jak w domu, czyli jak mieszkają Polacy” wynika, że co trzeci Polak chciałby mieć na swoim osiedlu miejsce do rekreacji i nawiązywania relacji międzysąsiedzkich, a co szósty wydzieloną strefę do pracy. Przyszli mieszkańcy ZAM Apartments będą mogli korzystać z obu udogodnień za sprawą ogólnodostępnego tarasu na dachu budynku – mówi Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży mieszkań w Echo Investment.

Centralnym, choć na wysokości, punktem ZAM Apartments, będzie duży – o powierzchni ponad 350 mkw. – dostępny dla wszystkich mieszkańców inwestycji taras znajdujący się na dachu budynku. Część tarasu zostanie zaaranżowana jako powierzchnia coworkingowa. Do dyspozycji pracujących lokatorów będą rozwiązania oraz udogodnienia, które zapewniają komfort pracy, takie jak meble modułowe umożliwiające pracę samodzielną lub grupową oraz dostęp do elektryczności. To będzie pierwszy coworking na dachu budynku mieszkalnego w Polsce, który pozwoli realizować obowiązki zawodowe z domu, nie ograniczając się jednak tylko do własnego mieszkania.

Drugą część tarasu będzie stanowić przestrzeń rekreacyjna. Trawiasta nawierzchnia, liczne krzewy i drzewa, strefy do odpoczynku, spotkań z sąsiadami czy zabaw dla dzieci sprawią, że nawet nie wychodząc poza teren inwestycji będzie można odpocząć na świeżym powietrzu w miłym i kameralnym otoczeniu zieleni.

https://echo-zam.pl/