Skip to main content

Wybór mieszkania to nie lada wyzwanie. Zwłaszcza, gdy poszukujesz idealnego miejsca do życia. Zobacz na co zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania.

 

 Zdefiniuj własne potrzeby

Popatrz w szerszej perspektywie

Zakup mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Wybór mieszkania to nie tylko decyzja o metrażu, cenie, usytuowaniu w budynku, ale także o okolicy w której zamieszkasz. Zanim kupisz swoje wymarzone mieszkanie zadaj sobie pytania:

 • Czy chcesz aby Twoje nowe mieszkanie było zaprojektowane zgodnie z obecnymi trendami i standardami?

 • Czy chcesz, abyś to Ty po raz pierwszy nadawał charakter wnętrzu i dopasowywał aranżację pod swój styl życia?

 • Czy chcesz mieszkać w budynku, gdzie są nowoczesne windy, ochrona, parking podziemny, duże tarasy, balkony, ogródki czy udogodnienia dla niepełnosprawnych?

 • Czy chcesz mieć sąsiadów, którzy w podobny sposób jak Ty, podchodzą do stylu i wymagań co do jakości?

Jeśli tak, to powinieneś szukać mieszkań z rynku pierwotnego od dewelopera.

Wybierz ofertę

Postaw na funkcjonalność

Przed wyborem mieszkania pamiętaj, że nie wielkość się liczy, ale jego funkcjonalność. Przed wszystkim zastanów się czego potrzebujesz? Czy będzie to mieszkanie docelowe czy na „jakiś czas”?

Jeśli będzie to mieszkanie tymczasowe, weź pod uwagę możliwość łatwego najmu lub sprzedaży.

Przy mieszkaniu docelowym zastanów się czego brakuje Ci najbardziej w dotychczasowym mieszkaniu? Dodatkowej sypialni dla dziecka, osobnej kuchni, gdyż lubisz gotować? A może dużego balkonu, tarasu czy ogródka?

Wybierz sprawdzonego dewelopera

Wybierz dewelopera z doświadczeniem.

Aby uniknąć późniejszych rozczarowań, koniecznie sprawdź wiarygodność i rzetelność dewelopera.

Wybierz dewelopera z doświadczeniem i ugruntowaną pozycją na rynku.

Zwróć szczególną uwagę na sytuację finansową, doświadczenie dewelopera, czas jaki firma istnieje na rynku, jej poprzednie realizacje, doświadczenie oraz opinie klientów którzy skorzystali z usług dewelopera.

Echo Investment ma już ponad 20 letnie doświadczenie na rynku deweloperskim. Należymy także do Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Wybudowaliśmy 1,5 mln m2 powierzchni.

Umów się na spotkanie z doradcą

Podczas spotkania z doradcą zwróć uwagę na…

Zapytaj o rozwiązania smart home – które dziś są już standardem w wielu inwestycjach.

Zapytaj czy deweloper zaplanował miejsca do integracji mieszkańców np. sala mieszkańców, wspólne biblioteczki czy miejsca do uprawy roślin?

Poproś o informacje dotyczące zmian lokatorskich, opcji wykończenia mieszkania pod klucz czy też orientacyjnego czynszu miesięcznego.

Sprawdź swoją zdolność kredytową

Skorzystaj z pomocy ekspertów finansowychEksperci - ikona

Zastanów się, czy w żmudnym procesie zdobycia finasowania wystarczy własna wiedza, czy też lepiej skorzystać z darmowej pomocy ekspertów finansowych polecanych przez dewelopera?

Ekspert finansowy zbada naszą zdolność kredytową uwzględniając wymagania różnych banków, dokona kompleksowego porównania kilkunastu ofert i pomoże porównać inne opłaty oraz prowizje składające się na całkowity koszt kredytu. Pomoże również w dopełnieniu formalności oraz będzie monitował cały proces od złożenia dokumentów, do uruchomienia kredytu.

Profesjonalna pomoc ekspertów finansowych zapewni Ci maksymalny komfort oraz kompleksową obsługę transakcji.

Umowa deweloperska lub przedwstępna

Zadawaj pytania

Przed podpisaniem umowy warto poprosić o jej wzór, aby dokładnie przeanalizować zapisy. Jeśli coś jest niejasne – pytaj. Doradca klienta jest do Twojej dyspozycji.

To, na co warto zwrócić uwagę w umowie:

 •  cena mieszkania i dodatkowe płatności (garaż, komórka lokatorska)
 •  lokalizacja mieszkania
 •  harmonogram płatności
 •  termin uzyskania pozwolenia na użytkowanie
 •  termin oraz warunki odbioru mieszkania
 •  data przeniesienia własności
 •  konsekwencje wycofania się z umowy
 •  sposób finansowania inwestycji przez dewelopera

Zaprojektuj swoje mieszkanie

Teraz już zostały same przyjemności.Ikona - projekt

Kiedy już podpiszecie Państwo umowę, a inwestycja jest jeszcze w fazie realizacji, możecie zacząć myśleć o wykończeniu swojego mieszkania.

Możecie zrobić to sami lub też skorzystać z firm polecanych przez dewelopera. Firmy te nie tylko zaprojektują Państwu mieszkanie, ale także doradzą przy wyborze materiałów oraz wykończą mieszkanie pod klucz.

 

 Odbiór mieszkania

Dokładnie obejrzyj mieszkanie i sprawdź jego stan

Po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie Twój opiekun klienta zaprosi Cię na odbiór kluczy.

To wyjątkowy moment w którym wchodzą Państwo po raz pierwszy do swojego mieszkania.

To także czas, gdy ocenie podlega praca dewelopera. Najlepiej na odbiór mieszkania umówić się w ciągu dnia, aby przy świetle dziennym dokładnie obejrzeć mieszkanie.

Trzeba pamiętać, aby zabrać ze sobą projekt i sprawdzić czy jest on zgodny ze stanem faktycznym oraz czy lokal spełnia opisane w umowie warunki.

Jesteś właścicielem

Podpisanie umowy ostatecznej

Aby zostać właścicielem mieszkania musisz jeszcze tylko podpisać umowę ostateczną, przenoszącą własność lokalu na Ciebie.Klucze - ikona

Akt notarialny zawiera m.in. dane właściciela, adres mieszkania, dokładny opis mieszkania, numer księgi wieczystej, cenę mieszkania.

Od tej pory obowiązuje Cię 5-letnia rękojmia.

Pamiętaj, że na każdym etapie zakupu mieszkania pracownicy Echo są do Twojej dyspozycji i pomogą odpowiedzieć na każde pytanie.